Středa, 27 říjen 2021 
08:58:15

Obsazenost online

TOPlist 

Parkování ve městě

Na základě rozhodnutí Rady města Lysá nad Labem platí na území města pravidla pro parkování motorových vozidel, která jsou platná dle Nařízení města Lysá nad Labem č. 2/2020 o placeném stání na místních komunikacích. Pravidla jsou stanovena pro celoroční parkování motorových vozidel na Husově náměstí, ulici Čapkova a v době konání výstav na Výstavišti Lysá nad Labem. V době konání výstav (jejichž harmonogram můžete najít ZDE) jsou z důvodu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu konkrétní ulice osazeny přenosnými dopravními značkami " B 28 " zákaz zastavení s dodatkovými tabulkami " mimo držitelů parkovacích karet ". Parkovací známky jsou vydávány na městské policii občanům, kteří mají trvalý pobyt v Lysé nad Labem ( Dvorce, Byšičky ) a jejich cena je stanovena na 100,- Kč/rok. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P obdrží parkovací kartu zdarma. Řidiči ostatních motorových vozidel jsou povinni osobě, která provádí výběr parkovného ve zpoplatněných ulicích zaplatit částku 50,- Kč/den za osobní motorové vozidlo do 3,5t, vozidlo nad 3,5t 1000,- Kč/den a 200,- Kč/den za autobus. V případě, že řidič motorového vozidla odmítne zaplatit za parkovné, dopouští se přestupku dle § 125c odst. 1 písm. k) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, za který je možné uložit pokutu příkazem na místě do 2000,- Kč.

Celoročně můžete využívat i nově vybudované parkoviště P+R v ulici Čapkova. Provozní řád parkoviště ZDE     

Přehlednou mapu, na které jsou graficky vyznačeny ulice s dopravním omezením, zpoplatněné úseky a parkoviště pro návštěvníky si můžete stáhnout ZDE.

Pokud občan užívá služební vozidlo k soukromým účelům, dodá při koupi parkovací známky potvrzený formulář, že smí vozidlo užívat pro soukromé účely. Ke stažení ZDE

V případě, že při zakoupení parkovací známky strážníkovi poskytnete i emailovou adresu, budete informováni například o expiraci parkovací známky nebo blokovém čištění ve městě.