Neděle, 25 září 2022 
22:56:17

Obsazenost online

TOPlist 

Svodka událostí

Svodka událostí

V pátek 9. 9. 2022 se v dopoledních hodinách uskutečnila preventivní akce pod názvem „Setkání se složkami IZS u příležitosti 30 výročí založení Městské policie Lysá nad Labem“.

Strážníci spolu s policisty zasahovali na Šibáku v místě, kde se zdržují osoby bez domova.

Velmi pohotově se zachoval místní občan. Na náměstí B. Hrozného v nočních hodinách spatřil muže, který bral za kliky zaparkovaných vozidel a upozornil na něho strážníky.

I v našem městě se potýkáme s krádežemi jízdních kol a v posledních měsících nám krádeží přibývá. Ke krádežím dochází na veřejném prostranství, z kolostavů u nádraží, před obchody. Není výjimkou, kdy pachatel odcizí kolo například ze zahrady rodinného domu nebo sklepní kóje bytového domu. Strážníkům se v několika případech podařilo pachatele odhalit, popřípadě zadržet a jízdní kola majitelům dokonce vrátit zpět, což lze považovat za velký úspěch. Bez kamerového systému by úspěšnost byla velmi mizivá. Nicméně příležitost dělá zloděje a my sami bychom měli pro zajištění svého majetku udělat maximum a nespoléhat pouze na policii. Pokud cestujete vlakem, doporučujeme využívat Biketower, kde máte jízdní kolo bezpečně uschováno. Jdete si jen nakoupit? Zamkněte jízdní kolo k pevné konstrukci dostatečně silným lankovým zámkem.   

Neuzamčené jízdní kolo se málem vymstilo 80 letému muži z Lysé nad Labem, který si kolo o stojan pouze opřel a šel si nakoupit do obchodu.

Zákaz řízení i alkohol za volantem některým řidičům nepřekáží ve vyjížďkách motorovým vozidlem.

Dne 22.7.2022 krátce po 15 hodině prověřovali strážníci telefonické oznámení o řidiči nákladního automobilu, který poškodil dopravní značení a přilehlé chodníky v Dobrovského sadech.

Hustý dým zahalil náměstí Bedřicha Hrozného při požáru osobního motorového vozidla, které bylo zaparkováno ve spodní části.

Na městskou policii bylo přijato telefonické oznámení od nešťastného majitele osobního motorového vozidla Škoda Fabia, že mu neznámý pachatel před chvílí odjel  s autem, které měl zaparkované na zahradě u domu.

Dne 19.6.2022 krátce po 8 hodině ranní kontrolovali strážníci v ulici Sojovická řidiče osobního motorového vozidla, který byl důvodně podezřelý, že řídí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Strana 1 z 76